Wrocławskie spotkanie pazylowiczów 2

From Pazylopedia
Jump to: navigation, search

Miejsce: Wrocław
Czas akcji: 9 - 10 października 2010
Uczestnicy: Gorka, gusia_111 (zwana dalej gusia), kayra_KSL (zwana dalej kayra), KasiaP + Justynan, marymargaret, olenimon z szanctom'em i Juniorem, Wieralee, WroMa z córeczką Pauliną, boggie1955 (zwany dalej boggie), KriegerKK i Sir_Trebor (zwany dalej Treborkiem).

WOSPII.jpg

Wrocławskie OSP tradycyjnie rozpoczęło się w Pabianicach, o godzinie 9:30. W pierwszej fazie udział wzięli Gorka i boggie1955, którzy połączywszy siły pomknęli gładką wstęgą polskich dróg do Wrocławia. W tym samym czasie, gdzieś na południu Polski, alternatywnej rzeczywistości w PKP doświadczały KasiaP z Justynką oraz kayra. Na szczęście wszystkim udało się zjednoczyć pod znakiem Piramidy.

WOSPII1.jpg
od lewej: marymargaret, gusia_111, Gorka, boggie1955, kayra_KSL, Sir_Trebor

Na miejscu niedawnych jubilatów czekała miła niespodzianka. Zarówno boggie, jak i Treborek otrzymali tajemnicze pakunki i co najważniejsze - zostali obsypani gradem pocałunków. Wznoszono też liczne toasty za ich zdrowie.

WOSPII2.jpg
górne zdjęcie: olenimon, boggie1955
dolne zdjęcie: Sir_Trebor, olenimon

W miłej atmosferze, przy suto zastawionym stole złocisty napój rozwiązywał przybyłym języki. Nic więc dziwnego, że tipy sypały się równie gęsto, jak najnowsze ploteczki. Przyszedł jednak czas, by opuścić ciepłą gospodę i wyruszyć na poszukiwanie krasnali. Uczestnicy zgodnie orzekli, że pojawienie się skrzata Pazylka jest tylko kwestią czasu i pewnie wkrótce dołączy do tej galerii.

Po odpuszczenie nie tylko pazylowych grzeszków zebrani wdrapali się na Mostek Pokutnic. Jedni przemierzali go nawet po kilkakroć w nadziei, że w każdej legendzie tkwi choć ziarno prawdy. Inni podziwiali rozciągający się z niego piękny widok na skąpany w jesiennym słońcu Wrocław. A ci, którzy nie musieli się wdrapywać na ów mostek, uwiecznili "grzeszników" na zdjęciach :)

WOSPII3.jpg
od lewej: gusia_111, olenimon, boggie1955, Sir_Trebor, Justyna

Ponieważ droga odkupienia bywa ciężka, to i czekającym nieco się na dole dłużyło. Zaglądając z nudów w różne zaułki, trafili na salon prasowy vel piekarnię. A oczywiste skojarzenia z minioną epoką, w której zakupione artykuły spożywcze pakowano w gazety, nadały nowy kierunek całej wycieczce - klubokawiarnia PRL. Ku uciesze zgromadzonych, knajpka nie tylko wyglądem nawiązywała do swojej nazwy. Rzut oka na menu, szybkie odejmowanie i ... okazało się, że zamówienie precla promowane jest talonem na piwo w wysokości 1,00 zł (Carlsberg + precel - 9,50 zł, Carlsberg solo - 10,50 zł).

WOSPII6.jpg

Główną atrakcją wieczoru okazał się jednak pokaz kolorowych fontann, tańczących w rytm muzyki. Spektakl nazywał się "Piękna i bestia".

WOSPII4.jpg

Wieczór okazał się być wyjątkowo zimny, więc przed nocnym spacerem po Ostrowie Tumskim pazylowicze postanowili pokrzepić się drobną kolacją. Co działo się później, pozostanie ABSOLUTną tajemnicą dla nieobecnych.

Drugi dzień spotkania rozpoczął się zdecydowanie zbyt wcześnie, zważywszy na nocne Polaków rozmowy. Uczestnicy ratowali się więc uzdrawiającą mocą drobiu z pobliskiej dietetycznej restauracji, noszącej dumną nazwę KFC.

Następnie grupa udała się na zwiedzanie Starego Cmentarza Żydowskiego. Ogromne ohele do dziś świadczą o bogactwie Żydów mieszkających do II wojny światowej we Wrocławiu. Z ciekawostek, napisy na nagrobkach w przeważającej mierze zostały wykonane po niemiecku, a nie po hebrajsku. Bardzo mało macew miało też symbole charakteryzujące pochowane tam osoby (np. świecznik = kobieta, książki = osoba uczona, skarbonka = filantrop).

WOSPII5.jpg

Po przyswojeniu sporej dawki informacji OSPowicze udali się do przydworcowej restauracji na pożegnalną filiżankę kawy. Grupa stopniowo się zmniejszała. Również boggie z Gorką odjechali w siną dal. Tymczasem w alternatywnej rzeczywistości w PKP już rodziła się nieodparta chęć uczestnictwa w następnym OSP, tylko może lepiej kolej na łódź zamienić ?

Więcej zdjęć na stronie.

Relacja by boggie1955 (z "drobnymi" korektami Gorki i kayry)