Ezekiel2517

From Pazylopedia
Wersja z dnia 00:16, 13 lis 2010 autorstwa Kayra KSL (dyskusja | wkład)

(różn) ←Older revision | view current revision (różn) | Newer revision→ (różn)
Jump to: navigation, search

http://www.le-site-du-skateboard.com/upload/20070903140818logo_ezekiel.jpg Kiedy ja mam zły dzień wszyscy mają zły dzień.

Ezekiel (hebr. "moc boża"), w księdze Henocha, anioł upadły, który nauczał ludzi "wróżyć z chmur". Pazylowy Ezekiel2517 jeszcze nie opanował umiejętności odczytywania informacji zawartych w cumulo-nimbo-stratusach, ale robi co może. W głównej mierze ślęczy nad antycznymi transkrypcjami by wytworzyć kolejne kolubryńskie zagadki. W rozwiązywaniu cudzych zagadek wykazuje godny pożałowania pustostan myślowy. Sam komplikuje swoje zagadki, aby inni się napocili przy ich rozwiązywaniu. Zazwyczaj przyglada się swoim ofiarom, jak prężą się i wyginają by dotrzeć do kolejnej podpowiedzi; towarzyszy temu przeważnie demoniczny chichot...


Geneza

http://www.artsklep.pl/plakaty/galerie/pulp-fiction-2-guns-61x9_1.jpg Shake za pięć dolarów? Nie dolewacie tam czasem bourbona?

Pochodzenia, a raczej genezy ksywki należy doszukiwać się w filmie "Pulp Fiction".


Księga Ezechiela: 25,17.

„Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę”.

Autor szczyci się tym, że zna na pamięć ów fragment. Potrafi go wyrecytować w następujących sytuacjach: - podczas uroczystych odczytów - w czasie snu - kiedy przychodzi na to czas - w przedostatni piątek każdego miesiąca, dokładnie pięć minut po jedenastej (czasu środkowo-europejskiego) - obierając lewą ręką banana, zaś prawą żonglując trzema dorodnymi mandarynkami - przy goleniu (np. twarzy) - będąc łaskotanym gęsim piórem.

Autor porzucił próby wypisywania tego cytatu na murach okalających jego osiedle, albowiem jak sam twierdzi: "...napis jest za długi a tak, to bym napisał, ale jakby było krótsze. Tak to jest bez sensu i lipa zwyczajna." Autor również jest zdania, że gdyby był w wieku gimnazjalnym to z przyjemnością podjąłby się wyrycia tego napisu na ścianach swojej klatki schodowej. Autor jest jednak świadomy faktu, że fantazjowanie na temat powrotów w czasie, zamienianie się w gimnazjalistę oraz rycie czegokolwiek w ścianie nie należy do dobrego tonu i odmawia dalszych komentarzy na ten temat. Jak informują rozliczne agencje prasy bulwarowej, autor zastanawia się nad rozreklamowaniem swojego nick'a pazylaszczego.

Pierwszy etap ewolucyjny

http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/garfieldezekielowy.jpg Jestem tu aby wyssać twoją radość z życia.

Ezekiel2517 z początku wyglądał jak mały, gruby, wiecznie zrelaksowany a i równie wiecznie głodny i spragniony coraz to nowszych wrażeń pazylaszczo-zagadczanych, kocur. Przyszedł taki czas, że ów rzeczony kocur, nabierając coraz to większej wprawy, ucząc się od najlepszych pazylaszczych Pazylowiczów technik rozwiązywania jak i tworzenia rozlicznych zagadek, przeszedł rozliczne mutacje, permutacje oraz ondulacje, końcem końców kończąc jako niedźwiedź.

Jako kocurzysko dał się poznać jako obiecujący, obdarowany talentem, genialny młodzian (każdy ma prawo do swoich marzeń...), cierpliwie oraz skwapliwie jak i skrupulatnie doszkalając się na licznych seminariach oraz sympozjach naukowych. Będąc kocurem doszkalał się podczas: Międzynarodowej Konferencji Konstruktorów Zagadek, Europejskiej Ligi Krypto-zagadczarstwa, Ogólnoświatowego Sympozjum im. Flaubaua Rietls'a z Schartzwalda oraz na kółku gospodyń ziemi kaliskiej. Ostrzył sobie pazury na swoich pierwszych zagadkach, szukał swoich kocich ścieżek.

Obecnie przetarte już szlaki przemierza będąc w stadium "zniedźwiedzienia", starając się oddawać innym niedźwiedzie przysługi, nie dzieląc na sobie nawet włoska. Obecnie regularnie uczęszcza na rozliczne tajne komplety, bardzo tajnych stowarzyszeń, z jeszcze bardziej tajemnymi wejściami (zazwyczaj w okolicach ciemnych zaułków) z najtajniejszymi wykładowcami jak choćby Mirabeliusz Zagadczański, Polianna Niewiedziałacz, Reksyliusz Podpowiedzielak czy choćby najsłynniejszy profesor zagadkologii korpuskularnej: Mr X.Panie i panowie, za garnki chwyć!

http://www.pazylopedia.pl/images/6/64/Garnek1.JPG


W krainie Pazyla zwykło się mawiać (choć czy zwykło tak sie mawiać pozostaje wciąż nieubłagalną kwestią sporną):


"skoro masz przed sobą zagadkę długą jak i o zaawansowanym poziomie trudności, to znaczy, że: a) musisz już mieć u boku garnuszek tudzież nocnik, b) najprawdopodobniej rozwiązujesz zagadkę Ezekiela."'


Poziom trudności Ezekielowych zagadek poddawano rozlicznym testom, po których każdorazowo na ekranie komputera pojawiał się znany wszytkim komputerowym adeptom, powszechnie adorowany komunikat "Windows error." (patrz poniżej)


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/error.jpg Obraz tomograficzny dowolnej Ezekielowej zagadki.Naukowcom do tej pory nie udało się ustalić jednomyślnie, dlaczego takie coś ma miejsce. Oto garstka teoretycznych przyczyn, które najprawdopodobniej nie są w stanie w pełni wyjaśnić przyczyn zaistniałych problemów.

Według naukowców ze stanu Oregon w Stanach Zjednoczonych problemy mogą dotyczyć nie w pełni rozwiniętej kory mózgowej Ezekiela. Naukowcy podejrzewają, że niesprawny organ powoduje, że Ezekiel na szybkiego, bez uprzedniego zastanowienia, jak to ujął profesor John Dawkins na łapu capu oraz zgodnie z prawidłami teorii chaosu wklepywuje kolejne podpowiedzi, nie bacząc czy są one wpisywane podług zasad logiki. "Gruczoły odpowiedzialne za 'łatwość' zagadek zostały rozwinięte nie w pełni" miał stwierdzić kolokwialnie profesor Dawkins. "Nasz zespół badawczy po wielokrotnym przeinstalowaniu Windowsa, oraz licznych pyskówkach i walkach wręcz, doszła do konsensusu - Ezekiel2517 ma coś z mózgiem" puentuje profesor z Oregonu.


Laboratorium analityczne z obrzeży wysp Taaka-Riiba, z doktorem Munchausenem na czele, dokonała jak to się powszechnie rozumie 'przełomowego odkrycia.' Grupa biegłych analityków badała przez sześć miesięcy reakcje pazylowiczów na kolejne zagadki oznakowane 'Ezekiel2517.' Wielokilometrowe zapiski dały jeden rezultat. Według naukowców najczęściej pojawiającym się stwierdzeniem pazylowicza, stojącego przed kolejnym wyzwaniem, brzmiała conajmniej niecenzuralnie. Kolejne komunikaty to: o rany', 'kurcze blade', 'na pioruny Zeusa', 'motyla noga', 'kurza twarz', 'niech mnie kule biją oraz według naukowców najtrudniejszy do zrozumienia polski kolokwializm ola boga. To bazując na tych danych, grupa badawcza doszła do wniosku, że autor musi cierpieć na rzadko występującą chorobę "rozdwojenia już i tak zblazowanej holyłóckymi filmami wyobraźni.' Naukowcy radzą Ezekielowi, by raz dziennie z samego rana kąpał się w wielbłądzim mleku nucąc przy tym słowa obojętnie której piosenki z repertuaru grupy "Ich troje."


Samodzielny instytut badawczy "Hedonia", prowadzony przez doktora Sodom Gomorra z Sekstyny, badała sekwencję dziesięciu najtrudniejszych zagadek ww. autora. Ich wnioski postawiłyby na nogi niejednego oziębłego nerwicowca. (potrzebny cytat)


Zagadki Ezekielowe nie są łatwym orzechem do zgryzienia

http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/znakzapytaniamofo.jpg http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/znakzapytaniamofo.jpg http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/znakzapytaniamofo.jpg http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/znakzapytaniamofo.jpg http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/znakzapytaniamofo.jpg http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/znakzapytaniamofo.jpg http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/znakzapytaniamofo.jpg

Być zagadką, której nikt nie zdąży zgadnąć, nim minie czas.http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/zagadkazagadka.jpg ZAGADKA 389

Pierwsze dziecko Ezekiela2517 przyszło na świat w ciepłe lipcowe popołudnie 2008. Powszechnie wiadomo, że dzieci się kocha, co nie oznacza, że nie widzi się ich błędów i pomniejszych niedociągnięć. Zagadka w głównej mierze łatwa, o wiadomej tematyce, nie nastręczająca większej trudności. Wikipedia przychodzi w sukurs pod koniec.


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/402.jpg ZAGADKA 402

Drugie dziecko odniosło oszałamiający i zaskakujący dla autora sukces.

Z początku należy się dowiedzieć z jakim się ma podręcznikiem do czynienia. Potem już idzie jak kominiarz po drabinie, a i forum jest niebywale przydatne.


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/407.jpg ZAGADKA 407

Zagadka należąca do gatunku 'niewypałów wysokiego ryzyka.' Dziwna hybryda.


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/413.jpg ZAGADKA 413

Zagadka hit. Po poprzedniej nieudanej próbie, okazuje się, że młodziutki i niedoświadczony Ezekielek2517 potrafi pokazać na co go stać i pokazać swoje kły. Nieustraszony, szykuje się do przygotowania kolejnej zagadki...


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/424.jpg ZAGADKA 424

Kolejny twór, który przypada do gustu większości, choć sam autor nie do końca rozumie dlaczego.


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/430.jpg ZAGADKA 430

Trudna zagadka, przysparzająca nie lada orzech do zgryzienia potencjalnemu nowicjuszowi tudzież nowicjuszce. Lepiej trzymać sie od niej z daleka, bo kąsi...


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/515.jpg ZAGADKA 515

Jednaj z najlepiej ocenianych zagadek Ezekiela, będąca wyzwaniem nawet i dla tych, którzy na codzień obcują z przymrużaniem oka. Pod koniec do rozwiązania jest potrzebny dziadek Gugiel. W razie potrzeby mnogość wpisów na forum pomoże stawić tej kolubrynie czoła.

Przerwa widoczna między zagadką 430 a 515 spowodowana była awarią sprzętu, zwanego komputerem. A do kafejki internetowej było daleko, oj daleko.


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/522.jpg ZAGADKA 522

Zagadka przeszła operację plastyczną, bowiem jej trudność była na tyle gęsta, że przemierzyć się jej nie dało. Po liftingu jest kompendium wiedzy o Kanadzie, skąd też autor pochodzi.


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/528.jpg ZAGADKA 528

Zagadka uznana za trudną oraz interesującą. W zamyśle autora ma to być okazja dla Pazylowicza do wstąpienia w szeregi najtajniejszych organizacji na świecie. Rozmowa z Matrewiuszem Matrixem wciąga powoli i statecznie ku coraz to trudniejszym powiomom wtajemniczenia. Start zagadki to szyfr umiejscowiony na prawo od Matrewiusza...


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/538.jpg ZAGADKA 538

Klasyczne studium nad przysłowiami polskimi, tymi bardziej lub mniej znanymi. Każde hasło udostępnia kolejny element układanki z których powstaje rozwiązanie.


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/548.jpg ZAGADKA 548

Zagadka, której rozpoczęcie nie nastręcza problemu. Wpisanie tego co się widzi prowadzi do pierwszej podpowiedzi. Na końcu piosenka.


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/561.jpg ZAGADKA 561

Dobre złego początki, jak mawiają. Kiedy się już rozpocznie rozwiązywanie zagadki, ciężko nie mrużyć oczu bowiem odpowiedzi nie są takie jasne. Końcówka to puzzle a co z niego wyjdzie jest rozwiązaniem.


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/569.jpg ZAGADKA 569

Ezekiel, zagadka świetna, gratuluję kreatywności (zazdroszczę bardzo) i z niecierpliwością czekam na kolejny pomysł. herma


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/576.jpg ZAGADKA 576

Dużo wysiłku, dużo pracy, nagłowić się trzeba a rozpoczęcia należy szukać w nazwaniu tego co się widzi.


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/583.jpg ZAGADKA 583

Jeśli jesteś uzależniony od przymrużania oka, to jest zagadka wprost dla ciebie.


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/592.gif ZAGADKA 592

Kontynuacja mrużenia, robienia zeza, rozdziawiania ust z niedowierzaniem. Początek to imię kreskówkowej ptaszyny, potem dużo, dużo, dużo mrużenia by na koniec dać się wciągnąć w pewną grę.


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/602.gif ZAGADKA 602

Jak to wygląda? Wpierw zwierzaczek, potem zawód, wojsko, medycyna, historia, kulinaria, kolor, opis, czynność, postać i końcem końców bohaterowie.


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/610.gif ZAGADKA 610

Kto doszuka się dziury w całym, niechaj bierze się za tę zagadkę, pełną standardowego już mrużenia.


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/623.jpg ZAGADKA 623

Czuć tu grzybem, ale czy ten nos potrafi je wywąchać?

http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/637.jpg ZAGADKA 637

Forum pomaga przy tej zagadce. Jakieś litery, układ zależności między nimi a potem to przeklęte przymrużanie oka.


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/648.jpg ZAGADKA 648

Przy konstruowaniu tej zagadki autor musiał skorzystać z kafejki internetowej. Sprzęt na którym zazwyczaj kreuje nowe pazylowe rzeczywistości spłonął żywym ogniem, przezco musiał być oddany do naprawy. Ta zagadka to przegląd filmów, które wywarły wrażenie na Ezekielu. Stworzenie jej zajęło mniej niż godzinę, co jest rekordem autora.


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/663.jpg ZAGADKA 663

Przegląd malarstwa mające na celu uwrażliwienie przeciętnego Pazylowicza na piękno sztuki. Bardziej na luzie podejście do rozwiązywania zagwarantuje wyśmienitą zabawę przy generowaniu nowych tytułów dobrze znanych obrazów.

http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/679.jpg ZAGADKA 679

Standardowe zadanie, gdzie to co się czyta nie jest tym za co się je bierze, zaś myśli muszą błędnie pokrążyć wokół zbędnych tematów nim dotrze się do sedna rozwiązania.


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/700.jpg ZAGADKA 700

' Świetna zagadka. Nie tyle trudna, ile pracochłonna jeśli już wiadomo o co chodzi. P.S. Podpowie ktoś jak doczyścić monitor z kropek po długopisie? aandrzej''''


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/715.jpg ZAGADKA 715

W zamiarze autora miał tu powstać labirynt, gdzie porusza się zawodnik dzięki prawidłowo udzielanym odpowiedziom. Poziom trudności zagadki przekłada się na ilość szczęścia, którym dysponuje zawodnik. Trafne wybory owocują szybszym przejściem do kolejnego etapu. Brykar zaginęła jako pierwsza w tym labiryncie. Czy znajdą się kolejni śmiałkowie, którzy odważą się wejść do labiryntu...


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/732.jpg ZAGADKA 732

Widzę, że Ezekiel wrócił do starszego, trudnego modelu zagadek herma

Owszem, zagadka w stylu przypominającym stary, dający różnorodność, potrzebę kombinowania jak koń pod górę oraz nadnaturalnych zdolności, jakie jedynie Pazylowicz potrafi w sobie wygenerować.

http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/747.jpg ZAGADKA 747

Trochę tego, trochę tamtego i zagadka gotowa. Autor na przyjęciach zabawia współtowarzyszy numerem z zapałkami z tej zagadki. Dobre na rozgrzanie neuronów.


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/769.jpg ZAGADKA 769

Zagadka wyjątkowa pod pewnym względem. Ci co rozwiązali wiedzą, że chodzi o tip. A tip'a można otrzymać w najprostszy sposób pod słońcem - wystarczy wpisać wyraz TIP.


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/784.jpg ZAGADKA 784

Zagadka jest wyposażona w tip'a. Trochę trzeba namrużyć oczu z początku, potem poddać się kojącemu działaniu pewnemu złudzeniu optycznemu, po czym zająć odważnie homonimem. Potem krótki test ze znajomości polszczyzny by ostatecznie zmierzyć się z szaradą anagramową zatytułowanym 'Trafny wybór'. Przyjemnego rozwiązywania!


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/kometa.jpg ZAGADKA 809

Obraz przedstawia pustynię zaś znaczki są żywcem z paint'a. Potem się zrobi gorąco, aż ziewać się zachce. Kolejno zawiąże się nowa akcja, gdzie reżyser popisze się toruńską precyzją. Potem nazwiesz tego co nie umiesz, odwiedzisz kogoś w Rosji, potem trafisz do pewnego miasteczka, gdzie odkryjesz mrożącą krew w żyłach historię pewnego wynalazcy. Pozostanie jedynie zmierzyć się z palindromem oraz szaradą. Powodzenia!


http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/kometa1.jpg ZAGADKA 823

Po przymrużeniu dostatecznie długo oczu przechodzimy do liczenia, ortografii, pozostałości, inżynierii, dzieła pisanego, dwóch liter położonych względem siebie strategicznie by na końcu zmierzyć się z PIERWSZYM-DRUGIM-TRZECIM.

http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/26.gif ZAGADKA 862

Wpierw należy wpisywać co jest widoczne. Potem w sposób rymowany jest ktoś przedstawiony (znaczy się należy skojarzyć o kogo chodzi, podpowiedź - mitologicznie pomyśleć). Kolejne hasło jest objaśnione nieco, przy czym należy dodać, że jest ten wyraz w mianowniku liczby pojedynczej. Potem z przymrużeniem oka należy podejść do sześcioliterowego hasła. Następnie jest wzmianka o pewnym facecie co chciał zbadać istnienie UFO. Kiedy to już jest historią następuje kolejny wyraz sześciolliterowy, który jest rezultatem przymrużania intensywnego. Potem następuje limeryk z anagramami, hasło z przymrużką, palindrom i ponowna przymrużka. Na końcu nie lada wezwanie, pod postacią listu.

http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/math41.gif ZAGADKA 884

Cóż sam rysunek już podpowiada czego się można po zagadce spodziewać...Doniesienia, półprawdy oraz rozpowszechniane plotki

http://i715.photobucket.com/albums/ww158/zapachopium/pazyloploty.jpg Plotka jest jedynym głosem szybszym od dźwięku.

- Podobno ma trzecie oko, dzięki któremu potrafi sprawnie dojrzeć prawdłowości, jakimi rządzą się poszczególne zagadki. Niestety z powodu braku sterowników, informacje są odbierane przez mózg jako gąszcz chaotycznego bełkotu. Podobno "Aniela", jak sam Ezekiel2517 pieszczotliwie na nią woła, potrafi jeszcze spetryfikować dowolną substancję w mgnieniu oka, rzucić się w dowolnym kierunku na około pięć metrów oraz zadeklamować dowolny wiersz epoki renesansu. Lekarze nie potwierdzają ani nie zaprzeczają czy istnieje możliwość wystąpienia trzeciego sprawnego oka, w dodatku obdarowanego w nadprzyrodzone zdolności. Tym nie mniej większość specjalistów mówi zgodnym chórem, że byłoby spoko gdyby sami mieli takie trzecie oko. Najpopularniejszą tezą większości lekarzy była ta mówiąca o tym, że gdyby oni mieli takie trzecie oko, wnet porzuciliby swoje przyciasne przychodnie oraz kliniki na rzecz zdobycia rozgłosu oraz sławy, by w końcu kupić jakąś wyspę tropikalną z nieograniczonym dostępem do whiskey oraz roztańczonych, dalece opalonych jak i wynegliżowanych pań.


- Kiedy rozwiązuje daną zagadkę przechodzi kolejne etapy załamań nerwowych, raz rycząc niczym ranny bawół, to zaraz śmiejąc się szaleńczo do ekranu swojego komputera. Bezmyślność jaką okazuje przy swoich poszukiwaniach powoduje u niego liczne skurcze mięśni twarzy, rąk, nóg, włosów, zębów oraz lewej łękotki. Kiedy już jest w połowie drogi następuje zatrzymanie akcji mięśnia sercowego, powodując zatrzymanie wszelkich czynności, począwszy od fizycznych, na fizjologicznych skończywszy. Po etapie reanimacyjnej jak i rehabilitacyjnej, powraca niczym bumerang by ze zdwojoną siłą oraz potrójnym skupieniem oraz poczwórnym entuzjazmem rozłożyć zagadkę na już słabnące, z powodu stawianego oporu, łopatki. W momencie pojawienia się komunikatu o rozpykaniu zagadki, ciało jego przebudza się z letargu, stopniowo powracając do rzeczywistości. Kiedy sobie już naobiecuje, że nigdy więcej żadnej zagadki nie tknie, jednym, pojedyńczym, odosobnionym kliknięciem myszki, tym pospolitym 'klik' przekreśla swoje szanse powrotu do duchowej równowagi i mitochondrialnej równości, przystępując do nowej, jeszcze bardziej skomplikowanej zagadki.


- Na przełomie stuleci, podobnoż miał być świadkiem lądowania UFO na terenie działki rekreacyjnej pod Słupskiem. Doniesienia prasowe na ten temat zapewniają dostateczną ilość dowodów potwierdzających, pierwotnie bezpodstawne, podejrzenie o uprowadzenie przez 'obcych' na terenie, gdzie administracyjne prawa ma tamtejszy ratusz. Prezydent miasta Słupska nie puścił do tej pory pary z gęby. Każde pytanie do niego kierowane o ten jakże 'drażliwy' temat powoduje u niego niekontrolowane ataki apopleksji i bulwiaszczenia dłoni. Jak donoszą największe brukowce okołosłupskich wsi (czyli tych, których nakład przekracza dziesięć egzemplarzy) cała afera otrzymała klauzulę największej tajności - GIGAtajne [GGtajne - przyp. red.]. Według pana Władzia ze wsi PostKomunia "...matactwa oraz istne bezeceństwa, makiawelistyczne zapędy z iście ułańską fantazją powodują ratuszem...". Jak dotąd policja nie ustaliła co pan Władiu miał na myśl. Dochodzenie jest w tłoku.


- W sypialni autor ma pluszowego psa i pluszowego kota.


Interesujące, a niekiedy szokujące linki

Chłopak dopiero co wyszedł od dentysty, trzeba znać trochę angielskiego. Nieźle spruty chłopak http://www.youtube.com/watch?v=txqiwrbYGrs

Można popodziwiać efekty gazu rozweselającego http://www.youtube.com/watch?v=_Ha-ZrUPJ_E

Studium Mythbustersa nad dwoma gazami http://www.youtube.com/watch?v=d-XbjFn3aqE

Dla tych co lubią muzykę i interesujące złudzenia optyczne http://www.youtube.com/watch?v=bOP37A1EhEs&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Epolskieradio%2Epl%2Fmuzyka%2Fwykonawcy%2Fwykonawca%2Easpx%3Fid%3D94259&feature=player_embedded

Zabawna trójwymiarowa animacja http://www.youtube.com/watch?v=ESv55r4emPY

Animacja w windowsie http://www.youtube.com/watch?v=cgwxXKsZhAo&feature=fvsr

Animacjii część druga. Autor wpierw chciał wpisać status ofiary, potem zabójcy i bestii. Zdecydował się w końcu na "Wybrańca." Jakie są tego skutki sami zobaczcie. http://www.youtube.com/watch?v=0_fPV13lKm4

Krwawa historia aminacyjna dla tych co mają mocne nerwy http://www.youtube.com/watch?v=m3Jhikj-djo&feature=related

Reklamy diet Pepsi oraz ta z samochodem i gościem co biegnie są the best!!! http://www.youtube.com/watch?v=iccAwGXox7k&NR=1

Reklamy aut cz.2 http://www.youtube.com/watch?v=GVJtCAf4l8U&feature=channel

Reklamy aut cz. 3 http://www.youtube.com/watch?v=2ZC_8sMEd-E&feature=channel

Pieśń francuska o piciu kawy. http://www.youtube.com/watch?v=YkWJDos13vw

Znany jest 'Crazy Frog' a teraz jest 'Gummy Bear.' Hit? Być może. http://www.youtube.com/watch?v=Z47EUaIFrdQ&feature=fvw

Fanów zespołu Metallica kieruję w to miejsce. Koniecznie. http://www.youtube.com/watch?v=Q7C90sLh5Ok&feature=related

Jakby jeszcze mało Metallici to coś jeszcze stare ale jare. http://www.youtube.com/watch?v=1QP-SIW6iKY&feature=related

Cool Englich Animation http://www.youtube.com/watch?v=_i3cCf_MT8Q&feature=PlayList&p=B52441E75F7A668F&playnext=1&playnext_from=PL&index=12